Buty nie tylko na czasie, ale i na zdrowie
Ogólnie

Buty nie tylko na czasie, ale i na zdrowie

Wiele kobiet bez problemu potrafi wskazać buty modne w aktualnym sezonie. Niestety wiedza na temat świadomego wybierania zdrowego, przyjaznego stopom i całemu ciału, obuwia już taka powszechna nie jest. Przy okazji poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jakie buty damskie są obecnie najlepsze, warto zwrócić uwagę nie tylko na modne fasony, ale też jakość poszczególnych par.

Modna kontra zdrowie?

Te dwa elementy życia bynajmniej nie muszą być sprzeczne. Zwłaszcza współcześni producenci przykładają szczególną uwagę, aby ich buty damskie nie tylko wpisywały się w panujące trendy, ale były też bezpieczne, wygodne i co najważniejsze zdrowe. Za przykład niech posłużą chociażby modne od kilku sezonów damskie kozaki na niskim obcasie. Jego wysokość waha się mniej więcej na poziomie dwóch, trzech centymetrów i jest to optymalna różnica między pobiciem stopy oraz piętą. Takie buty nosi się wygodnie i bez problemu, a przy okazji dba także o profilaktykę wielu schorzeń z haluksami na czele. Jeżeli wybierze się dodatkowo obuwie zimowe wykonane z miękkiej skóry, to niegroźne będą też wszelkie otarcia czy odciski.

To właśnie naturalne materiały należą do współcześnie najpopularniejszych. Polskie konsumentki swego czasu były zafascynowane tanimi butami o niezbyt przekonującej jakości. Jednak trend ten szybko się zmienił, ponieważ kobiety dostrzegły, że trudno o wygodniejsze oraz trwalsze buty damskie niż te wykonane właśnie z różnych rodzajów skóry. Bez względu na jej odmianę jest to materiał delikatny, przyjazny skórze, a także zapewniający stopie dobre oparcie.

Buty piękne i bezpieczne

Zbliżają się święta, a po nich noc sylwestrowa. Tysiące kobiet spędzą ten czas w swoich ukochanych szpilkach. I dobrze, ponieważ w takich butach mają okazję poczuć się wyjątkowo w tym szczególnym czasie. Raz na jakiś czas takie buty damskie raczej nie zaszkodzą, choć do chodzenia po oblodzonych chodnikach raczej się nie nadają. Warto jednak wybierać modele mimo wszystko na niższym obcasie, ponieważ są wygodniejsze i zdrowsze. A jeżeli już chce się pokazać w niebotycznych szpilkach, to niech przynajmniej mają one szersze noski. Lekarze zachęcają do kupowania butów, w których można swobodnie ruszać wszystkim palcami stóp. Szpilki rzadko kiedy dają taki komfort, choć na pewno w niektórych konkretnej kobiecie będzie wygodniej niż w innych. I właśnie po te pierwsze najlepiej sięgać. Rozsądnym wydatkiem będą też buty wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Najlepiej gdy jest to skóra, a w przypadku podeszwy jeden z wytrzymałych, wodoodpornych oraz łagodzących wstrząsy materiałów sztucznych. W branży obuwniczej tych ostatnich nie brakuje, ale niestety nie wszystkie zakwalifikować można do górnej półki. Jest bowiem spora różnica między wysokiej jakości butami wykonanymi na przykład z nowoczesnej pianki, a tymi zlepionymi z byle jakich tanich materiałów. Co więcej, te ostatnie ani nie są bezpieczne dla zdrowia, ani też nie wyglądają zbyt dobrze. Dlatego podwójnie opłaca się inwestować w buty wykonane z dobrych materiałów.

Post Comment