Coś więcej o zawodzie hydraulika
Twoje Budownictwo

Coś więcej o zawodzie hydraulika

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy czym jest zawód hydraulika. Dla większości 80 czy też 100 zł za przepchanie odpływu pod wanna to naprawdę kolosalna stawka. Tyle przyjdzie nam zapłacić w większych polskich miastach takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk. Ceny w mniejszych miejscowościach są znacznie niższe, aż do 30% mniej przyjdzie nam zapłacić za identyczną usługę. Zarobki hydraulika pracującego dla kogoś, na tak zwanym etacie sięgają 2000 – 2500 zł miesięcznie, w przypadku własnej firmy są to kwoty rzędu 4000 – 5000 zł. Jest to znacząca różnica. Na czym właściwie polega ten zawód i dlaczego jest tak wysokopłatny?

Praca hydraulika nie jest lekka. Hydraulik nie zajmuje się tylko „przepychaniem odpływów”, a także do jego obowiązków należy montaż jak i przegląd sieci rur, które doprowadzają ciepłą bądź zimną wodę do domów, budynków jak i zakładów przemysłowych, rur doprowadzających gaz czy odpowiedzialnych za odprowadzanie ścieków. Usuwanie awarii, sprawowanie kontroli nad instalacjami ciepłej oraz zimnej wody w budynkach, czuwanie nad centralnym ogrzewaniem czy też instalacjami gazowymi, kanalizacyjnymi. Praca hydraulika nie jest łatwa, zarobki są adekwatne do wykonywanych zadań. Ponadto jest to taka branżą w której „nigdy nic nie wiadomo”. Klienci czasem bywają zdenerwowani, są roszczeniowi. Hydraulik czasem wzywany jest do przetkania rury, a okazuje się, że należy wymienić całą instalację. W tym zawodzie liczy się głownie doświadczenie, na drugim planie jest wiedza książkowa. Najlepsi hydraulicy to ludzie starsi, którzy mają rodzinę oraz dzieci, swoje doświadczenie zbierają długie lata.

Jak znaleźć dobrego hydraulika, który nie oskubie nad do zera z pieniędzy? Coraz mniej firmy reklamuje się w gazecie, w XXI wieku największe źródło informacji to właśnie internet i tam należy szukać tego co nas interesuje. Warto też kierować się opiniami danej firmy świadczącej usługi hydrauliczne, przykładem może być firma, której strona internetowa znajduje się pod adresem http://profesjonalnyhydraulik.pl .Same pozytywne opinie, setki zadowolonych klientów. Jak w każdym zawodzie są osoby, której wykonują lepiej swoją pracę, a są, które wykonują gorzej. To już nie te czasy, gdzie hydraulik to przysłowiowy „facet z kluczem w ręce”, który zakręci, dokręci i usterka jest naprawiona. Wiele osób w ramach oszczędności decyduje się na samodzielną naprawę, lecz czasami przynosi to odwrotny skutek i koszty poniesione w stosunku do usługi hydraulicznej są kolosalne. Czasem nie warto usilnie oszczędzać.

Post Comment