Czy warto inwestować w szafy przesuwne?
Twój Dom

Czy warto inwestować w szafy przesuwne?

Od wielu lat szafy przesuwne cieszą się niesłabnącą popularnością. Najczęściej wykorzystywane są do zabudowy sypialni czy przedpokoju. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż są pojemne, ciche oraz wygodne zarazem. Jednak ich montaż nie zawsze jest łatwy. Wiąże się często  z kuciem czy skręcaniem wielu elementów. Poza tym po zamontowaniu takiej szafy trudno jest wymienić podłogę pod ponownej rozbiórki mebla. Dlatego też jeśli są jakieś wątpliwości co do miejsca montażu, a przestrzeń na to pozwala to warto rozważyć zakup szafy przesuwnej, ale wolnostojącej.

Wybór szaf przesuwnych na rynku jest coraz większy. Do wyboru jest wiele kolorów i materiałów. Najpopularniejsze od lat są szafy ze ścianami ze sklejki bądź oklejonej płyty OSB. Wybór drzwi to z kolei w dużej mierze rzecz gustu i osobistych preferencji. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie to warto postawić na drzwi z połyskiem, które dodają wnętrzu optycznie więcej lekkości. Duże pole do popisu jest także w wersji kolorystyki. Do wyboru są zarówno klasyczne barwy, jak i odważne czerwienie czy zielenie. Poza tym można je ze sobą mieszać tworząc ciekawe wzory i grafiki. To jednak rozwiązanie nie dla każdego i nie do każdej aranżacji.

Warto rozważyć zakup szafy przesuwnej w wersji matowej. Taką powierzchnie można bowiem potem swobodnie stylizować według własnego gustu. Na takiej szafie po jakimś czasie przykleić można nawet fototapetę. Poza tym od zawsze chętnie wybierane są drzwi lustrzane. Sprawdzają się one doskonale zarówno w sypialni, jak i przedpokoju. Dlatego właśnie przeglądanie ofert sklepów odpowiednio wcześnie pozwoli na wybór dobrej i ładnie wyglądającej szafy.

Szafy przesuwne niezmienne królują przede wszystkim w sypialniach i przedpokojach. W sypialni pełnią funkcję garderoby, bo zwykle wyposażone są też w szuflady. Przechowuje się w nich ubrania, pościel, kosmetyki, biżuterię, a nawet drobne sprzęty AGD. To w zasadzie schowek idealny. Poza tym bardzo często meble tego typu są dodatkowo wyposażone w elementy, które mają ułatwić z nich korzystanie. Są to m.in. koszyki na skarpetki, drążki do zawieszania kurtek i płaszczy, schowki  czy specjalne kratki do wieszania eleganckich spodni. Z kolei w przedpokoju szafa przesuwna służy najczęściej jako schowek na odkurzacz, kurtki, narzędzia i detergenty. Niekiedy w szafie chowa się też pralkę, zwłaszcza jeśli przedpokój jest spory, a łazienka mała.

Szafy przesuwne w sklepach dostępne są w różnych rozmiarach. Ich szerokość zaczyna się od 120 cm i wynosi nawet 250 cm. Większość producentów zapewnia w tym względzie sporą różnorodność, tak aby każdy znalazł mebel odpowiedni do swojego mieszkania. Poza tym nowoczesne modele szaf przesuwnych posiadają opcję oświetlenia LED. To znaczne ułatwienie podczas poszukiwania poszczególnych przedmiotów w dużej szafie.

Szafy przesuwne to rozwiązanie nie tylko do sypialni czy przedpokoju. Dobrze sprawdzają się także w salonie. Mogą pełnić funkcję swego rodzaju szafy na różnego rodzaju urządzenia multimedialne. Bez problemu zmieści się w nich telewizor, zestaw kina domowego i głośniki. To jednak rozwiązanie wciąż stosunkowo mało popularne.

One Comment

Post Comment