Czym zastąpić tradycyjne winietki na weselu?
Ogólnie

Czym zastąpić tradycyjne winietki na weselu?

Ważnym punktem każdego wesela jest prawidłowe rozmieszczenie gości weselnych przy stołach. Aby każdy z łatwością znalazł swoje miejsce niezbędne są winietki z imieniem i nazwiskiem. Czym można zastąpić tradycyjne karteczki? Jaki rodzaj winietek wybrać?

Winietki to dekoracyjne wizytówki, które umieszczone są przy talerzykach gości. W ten sposób łatwiej mogą odnaleźć swoje wyznaczone miejsce. Są to zazwyczaj prostokątne lub kwadratowe karteczki, na których znajduje się imię oraz nazwisko zaproszonego. W sklepach można znaleźć ogromny wybór różnokolorowych winietek, a także istnieje możliwość zamówienia własnego wzoru. Wybór wizytówek najczęściej dostosowany jest do dekoracji stołu oraz stylu wesela. Oprócz imienia i nazwiska na winietkach można umieścić śmieszny komentarz lub podziękowania za udział w uroczystości.

W ostatnich czasie pary młode prześcigają się w wymyślaniu alternatyw dla tradycyjnych winietek. Dzisiaj na weselnych stołach można spotkać wizytówki nie tylko w postaci prostokątnych karteczek. Istnieje wiele rozwiązań oraz pomysłów, niektóre z nich oferowane są przez sklepy z akcesoriami weselnymi, a niektóre inspiracje można odnaleźć na stronach internetowych. Samodzielnie wykonane winietki to z pewnością jeden ze sposobów na obniżenie weselnych kosztów.

Wędliny z Dębiny – sprawdź usługi. Dostępny między innymi stół wiejski oraz szereg tradycyjnych wędlin i mięs

Słodkie winietki

Bardzo ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem na umieszczenie wizytówek może być połączenie ich z różnego rodzaju słodkościami. W bardzo łatwy sposób możemy sami stworzyć oryginalną winietkę, która z pewnością ucieszy każdego gościa. W tym celu można wykorzystać praliny, ciastka czy czekoladki na których umieścimy imię i nazwisko zaproszonego. Jeśli smakołyk jest niewielki możemy umieścić w nim kawałek specjalnego druciku z przyczepioną wizytówką. Można również pomyśleć o eleganckim pudełeczku na którym znajdzie nazwisko gościa.

Oprócz smakołyków w postaci ciastek, pralin czy czekoladek ciekawym pomysłem jest umieszczenie etykietek z nazwiskiem na malutkich słoiczkach wypełnionych miodem lub słodkimi przetworami, np. dżemem własnej produkcji. Takie rozwiązanie z pewnością zaskoczy gości i będzie stanowić ciekawą pamiątkę.

Winietki do wypicia

Malutkie ozdobne buteleczki wypełnione nalewką czy naturalnym sokiem to również świetna alternatywa dla tradycyjnych winietek. Dobrze jeśli w środku znajdą się napoje przygotowane samodzielnie. Karteczkę z imieniem i nazwiskiem gościa najlepiej umieścić przy nakrętce lub bezpośrednio na buteleczce. Warto również pomyśleć o dedykacji czy podziękowaniach. Pamiętajmy również o najmłodszych, dla których także zostało przygotowane oddzielne miejsce do siedzenia. W buteleczkach możemy umieścić naturalny, wyciskany sok z owoców.

Co na winietkach oprócz nazwisk?

Aby uatrakcyjnić wygląd winietki oprócz imienia i nazwiska gościa można również umieścić króciutki wierszyk lub komentarz z podziękowaniem za przybycie na uroczystość. Jeśli decydujemy się na nietypową winietkę w postaci buteleczki z alkoholem lub na jakiś nieznany smakołyk warto zaznaczyć, co znajduje się w środku.

Post Comment