Doradztwo finansowe – czym się zajmuje?
Twój Biznes

Doradztwo finansowe – czym się zajmuje?

Doradztwo finansowe jest jedną z usług o charakterze doradczym, która jest świadczona nie tylko przez banki, ale również inne instytucje z branży finansowej. O doradztwie finansowym mówi się nie tylko przy okazji  zaciągania poważnego kredytu hipotecznego lub mieszkaniowego, ale także w przypadku, gdy właściciele oszczędności chcą podjąć odpowiednie kroki w celu zyskownych inwestycji. 

Doradztwo kredytowe przeważnie prowadzone jest przez większe firmy, zwykle są to spółki, które pośredniczą w sprzedaży produktów finansowych. Firmy w swojej ofercie mają nie tylko kredyty, ale także lokaty, rachunki oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne oraz inne produkty, które pozwalają na obrót finansami.

Do zalet doradztwa finansowego można zaliczyć przede wszystkim oszczędność czasu. Nie trzeba chodzić z banku do banku czy stać w kolejkach, aby odbyć rozmowę osobno z każdym konsultantem. Dzięki doradcy finansowemu można jednocześnie sprawdzić wiele ofert. Klientowi zostanie przedstawiona oferta wszystkich najlepszych w kraju placówek. Jak wiadomo nie każdy ma czas, a także przede wszystkim umiejętności by śledzić na bieżąco różnego rodzaju promocje, a także wczytywać się w skomplikowane regulaminy.

Doradca  finansowy zajmuje się również dopasowaniem produktu finansowego do indywidualnych potrzeb klienta. Nie tylko sprawdza jakie są w danym momencie możliwości finansowe zainteresowanej osoby, ale również pyta się o oczekiwania. Produkt finansowy dopasowywany jest właśnie według tego profilu. Doradca finansowy przeprowadzi także dokładną  analizę finansową każdego domowego budżetu. Dzięki dostępnym ankietom, odpowiednim pytaniom oraz sprawdzeniu dochodów i wydatków, które dotyczą domowego budżetu, doradca finansowy będzie wstanie spojrzeć na finanse z bardzo obiektywnej perspektywy.

Oferta instytucji finansowej świadczącej usługę doradztwa finansowego skierowana jest do każdej osoby. Na spotkanie i rozmowę z doradcą finansowym może pozwolić sobie każdy. Nie ma znaczenia w tej kwestii stan finansów w portfelu, a także na koncie bankowym. Doradca finansowy dzięki temu, że systematycznie śledzi wszystkie zmiany w bankowości może dla klienta uzyskać zdecydowanie lepsze warunki. Doradca znając się na tematyce będzie doskonale wiedział jak podejść do danego tematu, żeby klient wyszedł najkorzystniej pod względem finansowym.

Jak wiadomo nie każdy musi znać się na tematyce finansowej. Konsultując się z doradcą finansowym można przede wszystkim zyskać poczucie bezpieczeństwa podczas wypełniania zawiłych formularzy. Nie wszystkie wnioski są proste i nieskomplikowane. Doradca finansowy pomaga w prawidłowym wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Doradca finansowy może pomóc w poprawie prywatnych finansów. Klient może podjąć właściwą decyzję dotyczącą dalszych inwestycji, wzięcia korzystnego kredytu lub oszczędzania. Warto pamiętać, że konsultacje z doradcą finansowym zawsze są bezpłatne. Doradcy finansowi zarabiają na prowizjach od kupionych produktów finansowych przez klientów.

Post Comment