Organizacja przeprowadzki – na jakie elementy należy zwrócić uwagę?
Twój Dom

Organizacja przeprowadzki – na jakie elementy należy zwrócić uwagę?

Przeprowadzka to przedsięwzięcie generujące dużo chaosu i nieporządku, szczególnie jeżeli nie jest dobrze zorganizowana. Warto więc pamiętać o kilku ważnych radach, które pomogą przejść przez ten czas w miarę bezproblemowo.

Dobre przygotowanie to podstawa

Przede wszystkim, już na kilka tygodni przed planowanym przeniesieniem, warto postarać się o to by pozbyć się wszelkich zapasów żywności z lodówki, czyli po prostu je wyjeść. Nie ma nic bardziej kłopotliwego, niż konieczność przeprowadzki na przykład z jajkami, mlekiem czy masłem, kiedy w nowym domu nie stoi jeszcze podłączona lodówka. W innym wypadku trzeba byłoby te produkty wyrzucić, zaś jest to czyste marnotrawstwo, którego należy unikać. Kolejną ważną sprawą jest zorganizowanie kartonów. Ileż razy w dniu rozpoczęcia pakowania, kiedy każda godzina się liczy, okazuje się, że po prostu nie mamy w co się spakować. Mocne kartony to podstawa i o ile ubrania spokojnie można umieścić na przykład w workach na śmieci, to książki, naczynia i inne tego typu przedmioty, będą bezpieczne jedynie w pudłach kartonowych. Oczywiście tego rodzaju produkty można kupić w markecie budowlanym, ale można także postarać się o niepotrzebne kartony z pobliskiego sklepu. Trzeba tylko sprawdzić, czy nie są zniszczone, ponieważ wtedy do niczego się nie przydadzą.

Przy przeprowadzce niezwykle przydatne okazują się także worki próżniowe, w które można pochować większość tekstyliów, takich jak ubrania,ale także kołdry, narzuty, koce czy pościel. Dzięki wyssaniu powietrza z worka, takie pakunki nie zajmą dużo miejsca. Kolejna ogromnie istotna sprawa to pozbycie się wszelkich niepotrzebnych rzeczy. Czasem dopiero w trakcie pakowania uświadamiamy sobie, ile rzeczy zgromadziliśmy przez lata, a część tych rzeczy w ogóle zwykle nie jest używana. Trzeba więc zdecydować co oddać, sprzedaż, a co wyrzucić. Oczywistą rzeczą, ale przez wielu zapomnianą jest fakt, że pakowanie należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Rozpoczęcie tego procesu dzień lub dwa przed terminem przeprowadzki oznacza niepotrzebny stres, pośpiech i nerwy.

Profesjonalna pomoc

Osoby, które nie mogą liczyć na wsparcie znajomych z dużym samochodem, nie muszą się martwić, ponieważ obecnie na rynku w każdym mieście działa wiele firm profesjonalnie zajmujących się przeprowadzkami. Czasami usługa jest kompleksowa od pakowania, aż po przewiezienie i rozpakowanie oraz ustawienie mebli w dowolnie wybranym przez klienta miejscu. Warto wynająć taką ekipę, która zabezpieczy przedmioty szczególnie narażone na zniszczenie, na przykład sprzęty agd czy meble, by bezpieczne przetrwały przewiezienie. Takiej firmie bez problemu i obaw można również powierzyć przewiezienie przedmiotów osobistych. Zazwyczaj usługi tego rodzaju firm jest liczona od godziny, ale najwygodniej jest wcześniej ustalić cenę, aby uniknąć niedopowiedzeń w tym temacie. Jako doświadczona ekipa, przedsiębiorstwo przeprowadzkowe upora się z całym przedsięwzięciem znacznie szybciej i sprawniej, oszczędzając przeprowadzającej się rodzinie wiele stresu i niepotrzebnych zmartwień oraz zmęczenia. 

Post Comment