Jak zmienia się relacja damsko-męska, gdy pojawia się dziecko?
Twoja Rodzina

Jak zmienia się relacja damsko-męska, gdy pojawia się dziecko?

Związek, oparty na uczuciu, fascynacji, wspólnych pasjach oraz akceptacji to idealny układ, w którym kobieta i mężczyzna znakomicie się rozumieją i uzupełniają.

Relacja damsko-męska, budowana na podstawie uczucia to wspaniała ścieżka poznawania się i odkrywania wzajemnych pragnień. to, co łączy dwoje ludzi na początku znajomości, może przerodzić się w trwałe uczucie, które przetrwa wszelkie trudności. Aby tak się stało, nie wystarczy jednak po prostu być ze sobą. Dla utrzymania i rozwijania związku konieczna jest współpraca, chęć zrozumienia drugiej osoby oraz przede wszystkim akceptacja inności partnera. Częstym problemem związków damsko-męskich jest odczucie pewnego rodzaju rozczarowania po pierwszej fazie wzajemnego zauroczenia. Gdy wypala się żar namiętności, na światło dzienne wychodzą cechy, które w życiu codziennym mogą zarówno motywować partnera, jak i przeszkadzać. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy w związku pojawia się dziecko.

Jak pielęgnować związek, gdy pojawia się dziecko?

Owoc damsko-męskiej relacji, który zmienia życie obojga partnerów to przede wszystkim ogromna radość dla młodych rodziców. Poza radością przychodzi jednak duża odpowiedzialność oraz nowe, nieznane dotąd obowiązki. Rodzicielstwo jest sporym wyzwaniem i jednocześnie sprawdzianem dla związku. W relacji damsko-męskiej pojawia się potrzeba podziału ról, które dotąd mogły wyglądać zupełnie inaczej. Kobieta, która zostaje mamą, naturalną koleją rzeczy będzie musiała poświęcić czas oraz zaangażowanie pielęgnacji dziecka. Sytuacja, która wyklucza ją z życia zawodowego oraz w dużej mierze towarzyskiego może przysporzyć poczucia oderwania od dotychczasowego trybu życia. Kobieta, która skupia się bardziej niż dotąd na sprawach domowych, może stać się dla partnera mniej atrakcyjna, zwłaszcza, jeśli jej fizyczność ulega zmianie. Sytuacja pojawienia się dziecka wymaga od mężczyzny nie tylko sprostania wyzwaniu ojcostwa, ale równocześnie wsparcie swojej partnerki w nowej roli. Mężczyzna – ojciec musi dbać o dowartościowanie partnerki, a trud z pewnością zostanie wynagrodzony wspólnym sukcesem w postaci doświadczenia, przejdźcie przez to razem, nie obok siebie.

Partnerzy – rodzice

Kiedy tworzycie związek, w którym oprócz was, a właściwie obok was jest dziecko, trzeba pogodzić się z nowymi rolami. Jako rodzice, musicie zajmować wspólne stanowisko w sprawach wychowania i wspierać się w podejmowaniu decyzji. Zarówno dla dziecka, jak i dla osób spoza waszej relacji powinniście zawsze trzymać wspólny front, nie podważając  wzajemnie swoich decyzji i zachowań. Aby utrzymać piękno uczucia, jakie się między Wami zrodziło, warto dbać o możliwość spędzenia czasu tylko we dwoje. Jeżeli macie taką możliwość, wychodźcie razem regularnie, nawet na krótki spacer lub do kina. Wspólne chwile bez dziecka pozwolą przypomnieć sobie, jak dbać o uczucie. Nie pozwólcie, aby dziecko stało się barierą pomiędzy Wami, również w nocy. Wspólne pasje i rozmowy sprawią, że będziecie tworzyli udany związek, oparty nie tylko na rodzicielstwie.

http://www.uwodzenie.org/

Praktyczna wiedza o flircie, metody podrywu – zobacz, co jeszcze znajdziesz na stronie uwodzenie.org

Post Comment